Hoş geldin Ziyaretçi, Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

Danfoss Markasını Tanıyalım

Danfoss markası basınç kontrol cihazları, sıcaklık kontrol cihazları, solenoid valf, termostatik vana, basınç transmitteri üretimi ve satışı yapan genel merkezi Danimarka'da bulunan çok uluslu bir şirkettir. Dünya üzerinde bir çok ülkeye üretim ve tedarik zinciri sağlamaktadır.

Danfoss markalı ürünler ülkemizde pek çok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Pek çok kombi yedek parça ve ana yapılarını oluşturan öğelerde, Danfoss markasının üretimi olan parçalar kullanılmaktadır.

Basınç Transmitteri

Transmitterler, basınç, sıcaklık, ısı gibi değerlerin olduğundan farklı bir seviyeye dönüştürülmesini sağlarlar. Isıtma, soğutma ve havalandırma ünitelerinde, gıda, kimya, gemi, gaz ve çevre endüstrilerinde kullanılırlar. Sıvı, gaz ya da hava ölçümlerinde kullanılır ve basınç seviyesini belirleyerek, işlev gösteren cihazın çalışması için gerekli olan dönüşümün başlıca yapısını oluşturur.

Sıcaklık Sensörü

Sıcaklık sensörü günlük hayatta daha basit mekanizmalarla sıkça kullanılmakla birlikte, günlük hayatın dışında da üretim, sanayi ve endüstri alanlarında da sıkça kullanılmaktadır. Üretim yapılırken, çalışma prensipleri incelenirken sıcaklığın ne olduğu ya da nasıl olması gerektiği, değişkenliklerin üretim ve cihaz çalışırlığını etkileyen oldukça önemli bir detay olmasından ötürü sıcaklık ya da soğukluk olarak da düşünülebilir, her aşamada ölçümlenmesi cihazın çalışma prensiplerini belirleyen temel unsurlardan biridir. Bu ölçümleme ve belirlemelerin özellikle endustriyel market ürünlerinde hassasiyetle incelenmesi gerekir.

Solenoid Valf

Birçok çeşidi bulunan solenoid valfi, temel olarak akışkanların kontrolünü sağlayan bir vanadır. Buhar, gaz, yağ, hava ve su gibi akışkanların yönetiminde kullanılır. Çeşitleri ise, akışını kontrol ettiği sıvının çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

Presostat

Isıtma ve soğutma sistemlerinde akışkan maddenin basınç yükselmesi ve düşmesi gibi durumları kontrol eden, aşırı basınç yükselmesi ve aşırı basınç düşmesi gibi durumlarda sistemi devre dışı bırakan cihazdır. Bu durum kombi açısından şöyle tanımlanabilir; kombi çalışma mekanizması başlatıldığında çalışırlığı etkileyen aşırı yükselme, aşırı düşme gibi durumlar olmadığında teyidi yaparak çalışan anahtara çalışma iletimini yapar.

Basınç Kontrol Cihazları

Farklı basınç ölçülerine ve cihazın çalışma seviyesine göre ölçüm yapabilen cihazlardır. Test valfleri, diferansiyel basınç anahtarları bu işlevi sağlayan parçalardır.

Sıcaklık Kontrol Cihazları

Sıcaklık kontrol cihazları, sıcaklığın çalışma ısısından fazla yükselmesi ya da ısı alt limitinin altına düşmesini kontrol eden cihazlardır. Her sektörde sıcaklık kontrolüne ihtiyaç duyan ve doğru sıcaklıkta maksimum performans gösteren cihazların bir ideal çalışma ısısı aralığı bulunmaktadır. Bu cihazlar maksimum verim için çalışma sıcaklıklarını ölçümleyerek ideal derecenin yakalanmasına yardımcı olurlar. Hepimizin bildiği adıyla termostat ürünleri sıcaklık kontrol cihazı grubundadır.

Termostatik Vanalar

Oda sıcaklık seviyesini petek üzerinden ayarlamaya yarayan bir tesisat elemanıdır. Evlerimizde bulunan radyatör petekleri üzerinde yer alan ayarlama ünitesidir. Buradan sıcaklık seviyelelerini yükseltebilir ya da düşürebilir, buna göre oda sıcaklıklarını ayarlayabiliriz. Ayrıca kombi üzerindeki bu vanaların termostatlı çalışma prensibiyle ısı baremi ayarlaması ve istenilen düzeyin altında ya da üstünde seyrettiğinde otomatik ayarlaması da mümkündür.

Ema Endüstriyel Market olarak Ankara'da bulunan mağazamız ve eticaret sitemiz üzerinden Danfoss ürünlerine ait parça satışı yapmaktayız. Danfoss ürünlerini incelemek ve detaylı bilgi almak için, DANFOSS ürün kategorilerimizi inceleyebilir; 0312 311 11 84 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

16/02/2021 tarihinde yayınlandı.

Son 10 Blog Yazısı